🆘 Mai sunt CÂTEVA ZILE in care ne poți ajuta prin redirecționarea impozitul firmei tale 🙏🏻

27 dec.

⁉️ Nu ai profit? Tot ne poți ajuta 🆙
🌈 Din orice venit, statul impozitează 16%. Din aceștia, 20% pot fi direcționați spre o organizație nonprofit. Banii nu mai ajung toți la stat, ci ajută un ONG să-și susțină financiar activitatea.

🌈 Altfel spus, aveți posibilitatea să decideți ce se întâmplă cu banii din impozitele voastre. Și puteți decide să ne fiți alături. Procedura de redirecționare este simplă:

🌟 Poți alege organizația noastră sau una dintre cauzele de care ne ocupăm.
❗️Se va întocmi un CONTRACT DE SPONSORIZARE 🆒

🌈 Contractul completat va fi apoi trimis la noi în două exemplare semnate. Îl semnăm și noi și returnăm un exemplar firmei. Contractul reprezintă baza redirecționării cotei de 20% din impozitul pe profit 👍

⁉️ Dacă firma nu a avut profit, aceasta are posibilitatea să facă sponsorizări. Pe măsură ce situația financiară a firmei se îmbunătățeste, aceasta își poate deduce din impozitul pe profit viitor sponsorizările făcute în anii precedenți.

❤️ Tu alegi varianta prin care dorești să ne ajuți ! ❤️

🆙 Draftul de contract se poate solicita in comentarii la aceasta postare, pe messenger, pe email (asociatiatotulvafibine@gmail.com ) sau se poate Descarca direct de pe site:

🎈 Menționam că Asociația este înscrisă în Registrul Entităților de Cult la ANAF, îndeplinind astfel condițiile necesare pentru a beneficia de sponsorizari din partea microîntreprinderilor.🎈

img 2538