Elena… desenează

09 mai

🎬 Povestea Elenei, o tânără talentată care are nevoie de ajutorul nostru, poveste scrisă chiar de ea: 🎨

“ Mă numesc Elena, am 18 ani, sunt elevă în clasa a XII- A la Liceul tehnologic Brad Segal, profil de industrie alimentară. Sunt o persoana activa, implicata în orice tip de voluntariat. În prezent sunt implicata în 5 ONG uri din orașul meu, dintre care la doua dintre acestea am primit titlul de „voluntarul anului” 2 ani consecutivi.

La școală am participat la diferite concursuri și olimpiade, unde am obținut locul 1,2 și 3 la faza judeteana, dar și națională. Pasiunea de a desena a început încă din clasele primare, când făceam câte un desen pe zi, iar în gimnaziu m am axat pe animatii, ajungând ca în liceu sa particip la diferite concursuri de desen județene și naționale, luând premiu special, si locul 1 în națională.

Desenul pentru mine este ca o relaxare sufletească, multe gânduri și emoții pe care încep sa le exprim printr-un desen. Desenele mele nu sunt la un grad ridicat de profesionalism deoarece încă nu dețin materiale profesionale de calitate dar ma mulțumesc mereu cu ce am și lipsa nu ma oprit niciodată sa continui sa ma exprim prin desenele mele.”

img 7077

🥰 Avem nevoie de voi ca să ii putem cumpara unei frumoase domnișoare, care astăzi, pe 9 Mai împlinește 19 ani, cele necesare pentru a-și putea continua pasiunea pentru desen și ca sa se pregătească pentru admiterea la Facultatea de Arhitectură .🎨

🥳 Oameni de bine, îi facem un cadou⁉️

👩🏻‍🦰 Elena este o tânără extrem de talentată își dorește să ducă pasiunea pentru desen la un alt nivel, însă ii lipsesc cu desăvârșire uneltele. 🤹🏻‍♀️ Acum se axează pe animații si desenează pe caietele de la școală, cu doar câteva carioci și culori pe care le folosește împreună cu ceilalți frați.

👨‍👩‍👧‍👦 Provine dintr-o familie modestă, cu 11 copii, iar prioritățile părinților sunt grija zilei de mâine si plata facturilor.

⬇️ Mai jos regăsiți o lista cu o parte din produsele care îi sunt necesare, cu un cost aproximativ de 500 de lei:
-blocuri desen

• creioane grafit
  • linere
    -radiere arta si grafica
  • markere acrilice
  • creioane colorate
  • markere uni-ball-posca
img 7082

💰Modalități prin care puteți dona, cu mențiunea “Elena”:
💵 Direct pe site, atât în lei cât și în euro, fără comisioane: https://asociatiatotulvafibine.ro/doneaza/

💵 În cont BCR, Beneficiar: ASOCIAȚIA TOTUL VA FI BINE, CIF: 42758877
🪙 RO27RNCB0096167685400001 (LEI)
💶 RO75RNCB0490167685400001 (EUR)
💳 COD SWIFT/ BIC : RNCBROBUXXX

💰 Cont PayPal: paypal.me/totulvafibine

💰 BT PAY: 0727 577 771

💰R: Revolut (0727) 577 771
Conturi Revolut

1. RO31BREL0005504871630100 (LEI)
  2. LT93 3250 0284 3867 3056 (EUR)
  3. LT933250028438673056 (USD)
    💳 Bic REVOLT21
  4. 26815249 (GBP)
    💳 CoGalantom-00-75

💜 Elenei, i-am înscris visul și pe Galantom, așa că toți cei care doriți să vă donați ziua de naștere, o puteți face aici ⬇️:

🎊 La mulți ani frumoși și Fericiți, Elena! Multe zâmbete și la fel de multe realizări!

#elenapicteaza #elenadeseneaza #sustinemtineriiartisti #sustinemeleviitalentati #totulvafibine🌈